Google Drive

Google Drive

Google uderza w złotą kurę Microsoftu

Zalety

  • Prosty i intuicyjny interfejs
  • Wiele wspieranych formatów zapisu i importu
  • Współdzielenie dokumentów

Wady

  • Brak zaawansowanych funkcji
  • Limity wielkości plików dla importowanych plików

Doskonały
9

Google Drive to darmowy pakiet biurowy online wcześniej znany pod nazwą Google Docs. Zawiera w sobie edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, narzędzie do tworzenia formularzy i ankiet, aplikację do tworzenia prezentacji oraz kreator diagramów i rysunków, które możemy dodać do poprzednich części składowych pakietu.

Google Docs to darmowy pakiet biurowy, który może zastąpić dobrze znany od wielu lat Microsoft Office. Dzięki Google Docs możemy tworzyć dokumenty tak jak w Microsoft Word, tworzyć arkusze klakulacyjne jak w Microsoft Excel oraz prezentować nasze pomysły tak jak w Microsoft PowerPoint.

Oczywiście w Google Docs nie znajdziemy wielu zaawansowanych funkcji znanych z pakietu Office. Czy jednak warto instalować produkty Microsoftu, skoro w sieci mamy za darmo pakiet, który umożliwi nam wykonanie większości zadań do jakich potrzebujemy na przykład edytora tekstu?

Dodatkowo Google Docs umożliwiają wspólną pracę nad jednym dokumentem lub udostępnienie całego folderu. Dzięki temu zespół współpracowników posiada dostęp do danych dokumentów bez konieczności wysyłania ich najnowszych wersji emailem. Wspólna edycja dokumentów odbywa się w czasie rzeczywistym.

Google Docs umożliwia importowanie dokumentów w wielu popularnych formatach. Zaimportowane dokumenty będą poddane konwersji, co niestety może wiązać się z utratą pewnych danych takich jak stopki, osadzona grafika czy animacje slajdów. Na nasze dokumenty mamy za darmo 1024MB przestrzeni. Jeśli potrzebujemy więcej, możemy ją dokupić.

Google Docs to dobra alternatywa dla Microsoft Office jeśli mamy stałe połączenie z internetem i wykorzystujemy podstawowe funkcje pakietów biurowych. Dokumenty Google mamy zawsze przy sobie na każdym komputerze z dostępem do internetu i to zupełnie za darmo.

Google Drive

Wypróbuj

Google Drive

Opinie użytkowników o Google Drive

  • według Anonymous

    Nie polecam.
    Po 5 minutach odinstalowalem, poniewaz uparcie chcial sie instalowac na dysku C. Dlaczego C??? Przy...   Więcej

Sponsorowany×